Godātie būvinženieri, būvnieki, nozares profesionāļi un draugi!

Reiz kādā intervijā teicu, ka būvniecības nozares veikums ir kā indikators vispārējā ekonomikas veselības stāvokļa noteikšanai. Būvniecība ir kā kanārijputniņš, kuru ogļracis ņem līdzi šahtā, lai noteiktu, cik apkārtēja vide ir droša un draudzīga. Latvija šajā ziņā nav izņēmums. Pieaugusi uzņēmēju un iedzīvotāju paļāvība uz nākotni un biežāk tiek pieņemti lēmumi par ilgtermiņa investīcijām.

Būvniecības apjomi pagājušajā gadā auga par 9,2%, bet šogad pirmajos trīs ceturkšņos kāpums pietuvojies jau 18%. Tas liecina, ka Latvijas ekonomika attīstās, jo bez infrastruktūras, bez jaunu ēku un ražotņu būvniecības nevaram radīt jaunas darbavietas, attīstīt produktivitāti un uzņēmējdarbības aktivitāti arī citās nozarēs.

Priecājos par tiem mūsu būvniekiem, kas ievieš jaunas tehnoloģijas, izraujas eksporta tirgos, domā tālāk un plašāk. Tāpēc liels prieks par to, ka šogad pirmo reizi Latvijā tiks pasniegtas Būvindustrijas gada balvas, tostarp arī kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā. Šis ir nozīmīgs notikums – mūsu visu paldies tiem cilvēkiem, kuri veidojuši Latviju un atstājuši redzamus sava darba rezultātus nākamajām paaudzēm. Darbus, kuri padara skaistāku un kvalitatīvāku mūsu visu dzīves telpu un pilsētvidi. Mēs esam un mums ir pamats būt lepniem gan par Rīgas vēsturisko apbūvi, gan arī mūsdienu arhitektūras labākajiem piemēriem ne tikai galvaspilsētā, bet arī Latvijas pilsētās un reģionos.

Tas nebūtu iespējams bez būvniecības, bez spilgtām un izcilām nozares personībām, kas savu dzīvi veltījuši darbam, ko mīl un ciena. Tāpēc novēlu, lai ikviens no būvniecības nozarē strādājošajiem būtu gandarīts par savu darbu, radot paliekošas vērtības, zināšanas un prasmes, ko nodot nākamajām paaudzēm!

Daniels Pavļuts, LR ekonomikas ministrs

2012.gada 29.novembrī